Vásárlási feltételek
Általános Szerződési Feltételek
- Általános rendelkezések:
A jelen Általános Szerződési Feltételek (továbbiakban. ÁSZF) tartalmazza a Gabriacci Italy Korlátolt Felelősségű Társaságáltal (továbbiakban: Eladó) üzemeltetett https://gabriacci.hu/online webáruházban (továbbiakban: Webshop) történő vásárlás során kötendő szerződésre az Eladó és Vásárló (továbbiakban: Felek) által alkalmazandó szerződési feltételeket.
A Webshopon keresztül történt elektronikus rendelésleadással a jelen dokumentumban leírt feltételek szerinti adásvételi szerződés (továbbiakban: Szerződés) jön létre Eladó és a rendelést leadó magánszemély, jogi személy (továbbiakban: Vásárló) között. Az így létrejött Szerződést Eladó írásban megkötött szerződésnek tekinti, amelyet adatbázisban tart nyilván és amelynek utólagos hozzáférhetőségét a megrendelés leadását megelőzően a Vásárló regisztrációjával létrehozott, személyes online fiókjában biztosítja.
A Szerződés megkötésére irányuló, Vásárló által megtenni kívánt szerződési jognyilatkozat megtételét megelőzően felmerülő hibák azonosítására és kijavítására vonatkozó részletes leírástés a Webshop használatához tartozó technikai tájékoztatást a https://gabriacci.hu/ domain név alatt működő weboldalon elérhető tájékoztatók nyújtják.
A Szerződés nyelve magyar. Eladó a szolgáltatási tevékenysége körében semmilyen magatartási kódexet nem alkalmaz.
A Vásárló a megrendelés leadásának véglegesítésekor fogadja el jelen ÁSZF-et. Eladó kijelenti, hogy mind a Webshop működtetéséhez, mint a termékek értékesítéséhez az összes jogszabályban előírt engedéllyel rendelkezik.
- Eladói adatok:
Név: Gabriacci Italy Korlátolt Felelősségű Társaság (Gabriacci Italy Kft.)
Székhely: 4026 Debrecen, Péterfia utca 53. fsz.
E-mail cím: info@gabriacci.hu
Telefonszám: +36 30 320 4211
Adószám:26221546-2-09
Cégjegyzékszám: 09-09-029399
- A Webshopon keresztül történő vásárlás
3.1. A megrendelés menete:
- Az vásárlási szerződés Gabriacci Italy Kft., mint Eladó és Vásárló között jön létre. Eladó csak a https://gabriacci.hu/ internetes oldalon keresztül leadott megrendelésekért tartozik felelősséggel. A Webshopban történő vásárlás nem regisztrációhoz kötött.
- Amennyiben a Vásárló regisztráció nélkül kíván vásárolni a Webshopon keresztül, úgy a következő szállítási és számlázási adatok kell megadni a szerződés teljesítéséhez: név/cégnév; szállítási/számlázási cím (ország, irányítószám, település, közterület és házszám), adószám, e-mail cím, telefonszám.
- A Vásárló a https://gabriacci.hu internetes honlapon (továbbiakban: Honlap) található Regisztráció menüpontban a regisztrációs adatlap kitöltésével adja meg a szükséges adatait (e-mail cím és jelszó). A Honlapontörténő regisztrációhoz a Vásárlónak meg kell adnia egy általa használt e-mail címét és egy általa generált jelszót. A regisztrációs folyamat részletes leírása a Honlapon elérhető.
- A sikeres regisztrációt követően a Vásárló a Honlap tetején található „Bejelentkezés/Regisztráció” menüpont alatt tud a belépési adatait megadva (e-mail cím, jelszó) belépni a Webshopba.
- Felhasználó a regisztrációs felületen tud az Eladó hírlevelére is feliratkozni a jelölőnégyzet kipipálásával.
- A Vásárló a regisztrációval generált felhasználói fiókjába belépve tudja megadni/módosítani a megrendeléshez szükséges adatait. Eladó az így adatoknak megfelelően teljesíti a megrendelést és állítja ki a számlát. Eladó a nyilvánvalóan hibás vagy hamis regisztrációt jogosult törölni, továbbá kétség esetén a megrendelő valódiságát jogosult ellenőrizni.
- A regisztrációs lap kitöltésével és elküldésével a Vásárló hozzájárul ahhoz, hogy az Eladó a regisztráció és a megrendelések során megadott adatait nyilvántartsa, kezelje (az ügylet teljesedésbe menetelét követően is), valamint azokat kizárólag a webáruház üzemeltetése körében szolgáltatása hatékonyságának növelése, az igénybe vevőnek címzett elektronikus hirdetés vagy egyéb címzett tartalom eljuttatása, piackutatás céljából felhasználhassa. Vásárló jogosult bármikor a nyilvántartott adatinak a felhasználását megtiltani, illetve azok törlését kérni postai úton tértivevény többletszolgáltatással az Eladó székhelyére küldött levélben.
- Szintén hozzájárul a vevő ahhoz, hogy az online rendelési rendszer üzemeltetése során az eladó ún. „cookie”-kat helyezzen el állandó vagy ideiglenes jelleggel a felhasználó gépén.
- Eladó a Vásárló által megadott, a regisztrációhoz és megrendeléshez szükséges adatokat a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendeletével (2016. április 27.) (általános adatvédelmi rendelet) (továbbiakban: GDPR rendelet) és az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény (továbbiakban: Infotv.) rendelkezéseivel összhangban készített adatvédelmi tájékoztatónak (továbbiakban: Adatvédelmi tájékoztató) megfelelően kezeli. Az Adatvédelmi tájékoztató a mylencse.hu internetes oldalon elérhető és a Vásárló által a megrendelés leadásának véglegesítésekor is megismerhető és a vásárlási szerződés létrejötte érdekében elfogadandó.
3.2. A Webshopban szereplő termékek ára
- A Honlapon megjelenített termékek vételára az általános forgalmi adót és egyéb közterheket is tartalmazó módon, bruttó értékben megadva van feltüntetve. Külön csomagolási költség nem kerül felszámításra.
- A termékek ára és a szállítás költsége is magyar forintban kerül feltüntetésre.
- Webshopon a terméklistán feltüntetett ár az adott termék végső fogyasztói ára, amelynek érvényessége kizárólag az adott megjelenés időpontjára vonatkozik. Amennyiben a Vásárló megrendelést ad le egy termékre, úgy az Eladó kötelezi magát, hogy a kiválasztott terméket a megrendeléskor érvényes végső fogyasztói áron értékesíti a Vásárlónak. Ezt az árat a megrendelésre küldött visszaigazolás tartalmazza. Amennyiben valamely rendelés vagy rendelések bármilyen okból módosításra, összevonásra kerülnek, a módosított rendelésre a módosítás időpontjában érvényes kondíciók vonatkoznak.
- Mindent megteszünk annak érdekében, hogy a webáruházban a mindenkori helyes adatok kerüljenek feltüntetésre. Amennyiben ennek ellenére téves adat, hibás ár kerül feltüntetésre, például a feltűnő értékaránytalanságot mutató ár, a nyilvánvalóan téves, a termék közismert, általánosan elfogadott vagy becsült árától jelentősen eltérő, esetleg rendszerhiba miatt megjelenő „0" Ft-os vagy „1" Ft-os ár, akkor nem vagyunk kötelesek a terméket a tévesen feltüntetett áron értékesíteni. Fenntartjuk a jogot a tévedésen alapuló megrendelések törlésére, azok teljesítésének megtagadására. Ilyen esetben felajánlhatjuk a vevőnek a helyes és tényleges áron történő teljesítést, melynek ismeretében a vevő fenntarthatja rendelését vagy elállhat vásárlási szándékától.
3.3. Ajánlati kötöttség, ajánlat Eladó általi elfogadása
- A Vásárló által elküldött megrendelés megérkezését az Eladó késedelem nélkül, de legkésőbb 48 órán belül automatikus visszaigazoló e-mail útján visszaigazolja a Vásárló részére a megrendelés során megadott adatokat, a rendelés dátumát, rendelés azonosítóját, a megrendelt termékek felsorolását, tulajdonságát, mennyiségét, árát, a szállítás költségét és a fizetendő végösszeget. Ezen visszaigazoló e-mail az Eladó részéről a Vásárló által tett megrendelésének elfogadásának minősül, mellyel érvényes szerződés jön létre az Eladó és Vásárló között.
- Vásárló mentesül az ajánlati kötöttség alól (nem köteles megvenni a terméket), ha késedelem nélkül, de legkésőbb 48 órán belül nem kapja meg az Eladótól az elküldött rendelésére vonatkozó visszaigazoló e-mailt.
- A megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre a polgári törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (továbbiakban: Ptk.), az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvényben (továbbiakban: Ektv.) foglaltak irányadóak. A szerződés a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II.26.) Korm. rendelet hatálya alá tartozik.
3.4. Fizetés
- A megrendelés végösszegének kiegyenlítése bankkártyával Simple Pay rendszeren keresztül lehetséges.
- Vagy előre utalással ha bankszámláról, banki átutalással szeretné fizetni megrendelése értékét. Egyéb fizetési mód nem áll rendelkezésre.
- A rendszer biztonságos csatornát használ és automatikus. A pénzügyi szolgáltató kizárólag a Vásárló által megadott, a fizetési tranzakcióhoz szükséges kártya adatokat kapja meg. A tranzakció eredményéről a fizetést követően a pénzügyi szolgáltató oldala tájékoztatja. A megrendelés végösszegeként kifizetett összeg azonnal zárolásra kerül a Vásárló folyószámláján.
- Amennyiben a vásárló „készpénzzel a helyszínen” fizetési módot választja a lefoglalt terméket (termékeket) a következő munkanapig áll módunkban fenntartani. Át nem vett megrendelések automatikusan törlődnek. Átvételi határidőről a vásárlót külön sms-ben értesítjük.
- Eladó a megrendelés végösszegéről számlát bocsát ki a kifizetés igazolására, melyet a megrendelt áruval együtt kap meg a Vásárló a csomagban.
3.5. Kiszállítás
- A megrendelések kiszállítása a GLS és a kötelezően előírt MPL (Magyar Posta Zrt.) csomagküldő szolgálat igénybevételével történik. MPL házhozszállítás, PostaPonton, MPL Csomagautomata esetén kénytelenek vagyunk Logisztikai költséget [Postára szállítás] is felszámolni, ami 5 000 Ft/csomag. A Vásárló az általa megrendelt terméket az Eladó székhelyén, nyitvatartási időben személyesen is átveheti ingyen. Személyes átvétel üzletünben 3 munkanapon belül. A kiszállítása Magyarország területén kérhető, bármilyen címre, de mindenképpen jelezni szükséges a választott futárszolgálat által megadott internetes oldalon megjegyzés rovatban, ha az átvétel nem minden időpontban lehetséges, vagy egyéb feltételhez kötött.
- A futárszolgálat emailben vagy rövid szöveges üzenet (SMS) formájában értesíti a Vásárlót a kiszállítás várható időpontjáról.
- A termék átvételekor a Vásárló köteles megvizsgálni, hogy a termék sérülésmentes-e. Amennyiben sérülést tapasztal a csomagoláson, a terméken, kérje a futártól jegyzőkönyv felvételét.
- Ha az átvételkor láthatóan sérült a csomagolás és a sérülés a csomag átvételét megelőzően keletkezett, a termék visszavételét az Eladó díjmentesen biztosítja.
- A kiszállítás költségeiről a Vásárló a Webshop internetes oldalán megtalálható „Szállítás” menüpontban tájékozódhat.
- A kiszállítás várható időtartamaa terméknek a futárszolgálathoz történő átadását követő 1-5. munkanap. A kiszállítási idejéről az illetékes futárszolgálat honlapján talál részletesebb információt. Eladó a szerződés megkötését követően késedelem nélkül, de legkésőbb harminc napon belül köteles a fogyasztó rendelkezésére bocsátani (kiszállítani) a terméket.
- Elállás és felmondás joga
Jelen pont szerint a Ptk. 8:1.§ 3. pontjának megfelelően a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy (továbbiakban: fogyasztó) a termékek adásvételére irányuló szerződés esetén és a szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetén 14 napon belül gyakorolhatja az elállás, illetve a felmondás jogát. Ebből a célból felhasználhatja a mellékelt elállási/felmondási nyilatkozat-mintát is.
A 14 napon belüli elállás, illetve felmondás jogát a 45/2014. Kormányrendelet 20.§ (2) bekezdésében meghatározottak szerinti esemény bekövetkeztétől kell számítani.
Fogyasztó a szerződés megkötésének a napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolhatja elállási jogát.
Ha a fogyasztó elállási jogával élni kíván, elállási szándékát tartalmazó egyértelmű nyilatkozatát köteles eljuttatni postán tértivevény többletszolgáltatással feladott levél vagy elektronikus úton küldött levél útján (tartós adathordozón), a jelen ÁSZF-ben feltüntetett elérhetőségek igénybevételével az Eladó részére.
Fogyasztó határidőben gyakorolja elállási jogát, ha a 14. naptári nap lejárta előtt elküldi elállási nyilatkozatát az Eladó részére. Fogyasztót terheli annak bizonyítása, hogy elállási jogát a jelen pontban meghatározott rendelkezéseknek megfelelően gyakorolta.
Mindkét esetben az Eladó e-mailben haladéktalanul visszaigazolja a Fogyasztó elállási nyilatkozatának megérkezését.
Írásban történő elállás esetén azt határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a Fogyasztó az erre irányuló nyilatkozatát 14 naptári napon belül (akár a 14. naptári napon) postai tértivevényes többletszolgáltatással feladott levélben elküldi az Eladó részére.
Ha fogyasztó eláll a szerződéstől, haladéktalanul, de legkésőbb az elállási nyilatkozatának kézhezvételétől számított 14 napon belül Eladó visszatéríti a fogyasztó által teljesített valamennyi ellenszolgáltatást, az elállás esetén azonban a 45/2014. Kormányrendelet 24.§ (2) bekezdése szerint a Fogyasztó fizeti meg a termék visszaküldési költségeit. A visszatérítés során az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmazunk, kivéve, ha a fogyasztó más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag a fogyasztót semmilyen többletköltség nem terheli. A visszatérítést mindaddig visszatarthatjuk, amíg vissza nem kaptuk a terméket, vagy fogyasztó nem igazolta, hogy azt visszaküldte: a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni.
Fogyasztó köteles Eladó számára a terméket indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül, sértetlen csomagolásban (például papírdoboz állagsérelme nélkül) visszaküldeni vagy átadni. A határidő betartottnak minősül, ha a 14 napos határidő letelte előtt elküldi a terméket vagy átadni az illetékes futárszolgálatnak. A termék visszaküldésének közvetlen költségét a fogyasztó viseli.
A Fogyasztó kizárólag akkor vonható felelősségre a termékben bekövetkezett értékcsökkenésért, ha az a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használat miatt következett be. Az Eladó tehát követelheti a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenés, illetve ésszerű költségeinek – ha szolgáltatásnyújtásra irányuló szerződés teljesítését a Fogyasztó kifejezett kérésére a határidő lejárta előtt megkezdte és gyakorolja felmondási jogát - megtérítését.
4.1. Elállási/Felmondási nyilatkozat
(csak a szerződéstől való elállási/felmondási szándék esetén töltse ki és juttassa vissza)
Elállás és Felmondás Nyilatkozat Letölthető Itt.
- Kellékszavatosság
Vásárló az Eladó hibás teljesítése esetén a vállalkozással szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény rendelkezéseinek megfelelően.
Fogyasztói szerződés esetén a fogyasztónak minősülő Vásárló az átvétel időpontjától számított 2 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit, azokért a termékhibákért, amelyek a termék átadása időpontjában már léteztek. Két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait a Vásárló érvényesíteni már nem tudja.
Nem fogyasztóval kötött szerződés esetén a Vásárló az átvétel időpontjától számított 1 éves elévülési határidő alatt érvényesítheti szavatossági igényeit.
Vásárló – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet: Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha ezek közül a Vásárló által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést a Vásárló nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a vállalkozás költségére a Vásárló is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat.
A választott kellékszavatossági jogáról a Vásárló egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Vásárló viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra az Eladó adott okot.
Vásárló köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni.
A Vásárló közvetlenül a vállalkozással szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.
A teljesítést (vagyis a kiszállítást, átvételt követő) követő hat hónapon belül felismert hiba esetén vélelmezni kell, hogy a hiba már a teljesítés időpontjában fennállt, kivéve, ha e vélelem a hiba jellegével, vagy a termék természetével összeegyeztethetetlen. Az Eladó csak akkor mentesül a szavatosság alól, ha ezt a vélelmet megdönti, vagyis bizonyítja, hogy a termék hibája a Vásárló részére történő átadást követően keletkezett. Ennek alapján az Eladó nem köteles a Vásárló kifogásának helyt adni, ha megfelelően bizonyítja, hogy a hiba oka, a termék nem rendeltetésszerű használatának következménye. A teljesítést követő hat hónap elteltével azonban a bizonyítási teher megfordul, vagyis vita esetén a Vásárlónak kell bizonyítania, hogy a hiba már a teljesítés időpontjában fennállt.
- Termékszavatosság
Termékszavatosság kizárólag ingó dolog (termék) hibája esetén merülhet fel. Ez esetben a fogyasztónak minősülő a Vásárló – választása szerint – a 5. pontban meghatározott jogát vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.
Termékszavatossági igényként a Vásárló kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti.
A termék akkor minősül hibásnak, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal.
Termékszavatossági igényét a Vásárló a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti.
A Vásárló a termékszavatossági igényét kizárólag az ingó dolog gyártójával szemben gyakorolhatja.
A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén a Vásárlónak kell bizonyítania.
A gyártó kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
- a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
- a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
- a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered. A gyártónak a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
Ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatosságiigény egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthető. Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényét a Vásárló a gyártóval szemben érvényesítheti.
- Jogérvényesítés
A panasz az Eladó Webshopjának tevékenységével, az ott megrendelt termékével, szolgáltatásával vagy mulasztásával szemben felmerülő minden olyan kifogás, melynek rendezésére a Vásárló egyértelműen és kifejezetten Eladó eljárását kéri.
Webshop célja, hogy valamennyi megrendelést megfelelő minőségben, a megrendelő teljes megelégedettsége mellett teljesítse. Amennyiben a Vásárlónak mégis valamilyen panasza van a vásárlási szerződéssel vagy annak teljesítésével kapcsolatban, úgy panaszát írásban a info@gabriacci.hu e-mail címen vagy postai tértivevény többletszolgáltatással feladott levél útján is közölheti. Webshop a panaszát legkésőbb annak beérkezésétől számított 30 napon belül kivizsgálja, és a panasz közlésével azonos módon tájékoztatja a Vásárlót a vizsgálat eredményéről, valamint arról, hogy annak elutasítása esetén milyen jogorvoslati lehetőségek állnak a megrendelő rendelkezésére.
Eladó minden panaszt nyilvántartásba vesz, különös figyelmet fordítva a személyes adatok védelmére. A bekért személyes adatok kizárólag az azonosítás célját szolgálják, ezen kívül nem szolgálnak egyéb adatgyűjtési célt. A panaszt benyújtó vásárló adatait GDPR rendelet és az Infotv. rendelkezéseinek megfelelően kezeli Eladó.
Eladó a beérkezett panaszokat egységes elvek szerint tartja nyilván. A nyilvántartás úgy került kialakításra, hogy a válaszadás dátuma abból egyértelműen megállapítható legyen.
A panasz kivizsgálása térítésmentes. A panasz kivizsgálása az összes ide vonatkozó körülmény figyelembevételével történik. A panasz ügyintézésének nyelve a magyar. A panasszal kapcsolatos döntésekben nem vehet részt az Eladó olyan alkalmazottja, aki a sérelmezett, kifogásolt intézkedésben, ügyintézésben, vagy döntésben részt vett.
- Békéltető Testülethez fordulás joga
Ha az Eladó és a Vásárló között fogyasztói jogvita áll fent, mely vita az Eladóval való tárgyalások, és a részletezett panaszkezelési ügyintézés során nem rendeződik (pl.: elutasítás esetén), a fogyasztónak minősülő Vásárló, a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testülethez fordulhat és kezdeményezheti a Testület eljárását, illetve fordulhat az Eladó székhelye szerint illetékes Békéltető Testülethez is.
Békéltető Testületek elérhetősége: http://www.bekeltetes.hu/index.php?id=testuletek
Ha az Eladó a Vásárló panaszát elutasítja vagy a Vásárló nem elégedett az Eladó döntésével, úgy a Vásárló jogosult a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes Békéltető Testülethez is fordulni.A békéltető testület eljárása megindításának feltétele, hogy a Vásárló az Eladóval közvetlenül megkísérelje a vitás ügy rendezését.
A békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A békéltető testület feladata, hogy megkísérelje a fogyasztói jogvita rendezése céljából egyezség létrehozását az Eladó és a Vásárló között.
A békéltető testület eljárása a fogyasztó - Vásárló - kérelmére indul. A kérelmet a békéltető testület elnökéhez kell írásban benyújtani. A Békéltető Testület eljárása térítésmentes.
Eladó székhelye szerint illetékes Testület a Hajdú-Bihar Megyei Békéltető Testület.
Cím: 4025 Debrecen, Vörösmarty utca 13-15.
E-mail cím: bekelteto@hbkik.hu
Elérhetőség: https://www.hbmbekeltetes.hu/
Online webáruház üzemeltetéséhez
Adatkezelő
1./Gabriacci Italy Korlátolt Felelősségű Társaság(továbbiakban: Adatkezelő) által internetes webshop céljából üzemeltetett https://gabriacci.com/ webáruházra (továbbiakban: Webshop) böngészés, regisztráció és vásárlás érdekében ellátogató személyek adatait kezeli a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendeletével (2016. április 27.) (általános adatvédelmi rendelet) (továbbiakban: GDPR rendelet) és az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény rendelkezéseinek megfelelően.
2./ Adatkezelő a jelen adatkezelési tájékoztatóban meghatározott cél elérése érdekében a GDPR rendelet 24. cikke és az Infotv. 25/A.§-val összhangban, az alábbiakban meghatározott módon és mértékben kezeli a Webshop üzemeltetése és az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény (továbbiakban: Ektv.) szerinti kereskedelmi és szolgáltatási tevékenység végzése céljából kezeli a Webshopra ellátogató személyek személyes adatait (továbbiakban: személyes adat).
3./ Adatkezelő az általa ily módon kezelt személyes adatokat elektronikus adattárolón köteles megőrizni és tárolni a jelen adatkezelési tájékoztatóban foglaltaknak megfelelően úgy, hogy azokhoz illetéktelenek ne férjenek hozzá.
4./ Adatkezelő adatai:
Elnevezés: Gabriacci Italy Korlátolt Felelősségű Társaság
Székhely: 4026 Debrecen, Péterfia utca 53. fsz.
Levelezési cím: 4026 Debrecen, Péterfia utca 53. fsz.
Telefon: +36 30 320 4211
E-mail cím: info@gabriacci.hu
Adószám: 26221546-2-09
Cégjegyzékszám: 09-09-029399
Webshopra látogatók, böngészők, vásárlók személyes adatai
1./ Webshopot látogató, böngésző és azon vásárló személyek Adatkezelő által kezelt személyes adatainak a meghatározása a GDPR rendelet 4. cikk 1. pontjával összhangban történt. Ezáltal az Ügyfelek személyes adatainak minősül azonosított vagy azonosítható természetes személyre vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat, online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható.
2./ Adatkezelő a jelend adatkezelési tájékoztató III. pontjában található táblázat szerinti adatkezelési cél elérése érdekében, az Európai Unió általános adatvédelmi rendeletében meghatározott jogalap megjelölése útján részletezi, hogy jelen adatkezelés során az a Webshopra ellátogató, ott böngésző és azon vásárló személyek (továbbiakban: Érintett) mely konkrét személyes adatait kezeli.
III. Az adatkezelés célja és jogalapja
III./A. Az érintett hozzájárulásán alapuló adatkezelés
Az adatkezelés célja |
Az adatkezelés jogalapja |
A Webshopra látogató személyek személyes adatainak az internetes kapcsolat fenntartásával összefüggésben az Érintett által használt számítógéppel, böngészőprogrammal, internetes címmel, a látogatott oldalakkal kapcsolatos technikai adatok (cookies = sütik) automatikusan képződnek az Adatkezelő számítógépes rendszerében. Az Érintett a https://gabriacci.com/ online webáruházra történő ellátogatás során önkéntesen elfogadhatja ezen sütiket a testre szabott kiszolgálás, weboldal használatának megkönnyítése érdekében. |
Az adatkezelés jogalapja ezesetben a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján az érintett önkéntes hozzájárulása. |
A hírlevére történő feliratkozással az Érintett önként hozzájárul, hogy az Adatkezelőközvetlen üzletszerzési céllal hírlevelet és ajánlatokat küldjön részére. |
Az adatkezelés jogalapja ezesetben a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján az érintett önkéntes hozzájárulása. |
Kapcsolattartás célja, hogy az Adatkezelő az adatkezelési célként meghatározott tevékenységével összhangban az egyes panaszkezelési eljárások, megrendelések, termékek iránti érdeklődések során az Érintettekkel a kapcsolatot felvegye. |
Az adatkezelés jogalapja ezesetben a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján az érintett önkéntes hozzájárulása. |
III./B.Szerződés teljesítésén alapuló adatkezelés
Az adatkezelés célja |
Az adatkezelés jogalapja |
A Honlapon a szolgáltatások igénybevételéhez, így különösen a Honlapon történő megrendeléshez az Érintetteknek egy regisztrációs űrlapot vagy – regisztráció nélküli vásárlás esetén – szállítási/számlázási űrlapot kell kitölteniük, ahol a nevét és email címét, illetve a szállításhoz/számlázáshoz szükséges egyéb adatokat [név/cégnév; szállítási/számlázási cím (ország, irányítószám, település, közterület és házszám), adószám, e-mail cím, telefonszám] kell megadnia. |
Az adatkezelés jogalapja ezesetben a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés b) pontja alapján az adatkezelés olyan szerződés teljesítéséhez szükséges, amelyben az érintett az egyik fél. |
A megrendelés teljesítéséhez a regisztráció vagy– regisztráció nélküli vásárlás esetén – szállítási/számlázási űrlap kitöltésesorán megadott adatokon kívül szükséges egyéb adatok megadása (számlázási cím; telefonszám; adószám, ha a megrendelő jogi személy). |
Az adatkezelés jogalapja ezesetben a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés b) pontja alapján az adatkezelés olyan szerződés teljesítéséhez szükséges, amelyben az érintett az egyik fél. |
A vásárlás teljesítéséhez bankkártyás fizetés esetén szükséges a bankkártya adatainak a megadása (kártyaszám; kártyán szereplő név; lejárat dátuma; CVC kód). |
Az adatkezelés jogalapja ezesetben a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés b) pontja alapján az adatkezelés olyan szerződés teljesítéséhez szükséges, amelyben az érintett az egyik fél. |
Panaszkezelés esetén az Érintett által megadott személyes adatok szükségesek a panaszkezelési eljárás megindításához. |
Az adatkezelés jogalapja ezesetben a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés b) pontja alapján az adatkezelés olyan szerződés teljesítéséhez szükséges, amelyben az érintett az egyik fél. |
III./C. Az Adatkezelő vagy harmadik személy jogos érdekének érvényesítésén alapuló adatkezelés
Az adatkezelés célja |
Az adatkezelés jogalapja |
Az Érintett és Adatkezelő között a Webshop használata során megkötött vásárlási szerződésből fakadó az Adatkezelő vagy harmadik személy (ezesetben: a jelen tájékoztatóban meghatározott Adatfeldolgozó) jogos polgári jogi igényének érvényesítése azon érintettekkel szemben, akik szerződésszegést követnek el. |
Az adatkezelés jogalapja ezesetben a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés f) pontja alapján az adatkezelés az adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek érvényesítéséhez szükséges. |
IV: Adattovábbítás és adatfeldolgozás
1./ Az adatokat elsődlegesen Adatkezelő, illetve Adatkezelő belső munkatársai jogosultak megismerni, azonban azokat nem teszik közzé, harmadik személy(ek) részére nem adják át.
2./ Adatkezelő a megrendelések teljesítése, az elszámolás rendezése körében adatfeldolgozót (pl.: rendszerüzemeltető, fuvarozó vállalat) (továbbiakban: Adatfeldolgozó) vehet igénybe. Adatkezelő az ilyen külső szereplők adatkezelési gyakorlatáért nem felelős.
3./ Adatkezelő az alábbi Adatfeldolgozónak továbbítja az érintett személyes adatait:
3.2.: Adatfeldolgozó1:
Név: MPL Postacsomag, Magyar Posta Zrt.
Székhely: 1138 Budapest, Dunavirág utca 2-6.
Elérhetőség: ugyfelszolgalat@posta.hu
tevékenység: csomagküldő szolgálat
4./ Adatkezelő tájékoztatja az Érintetett, hogy azon érintettek vonatkozásában, akik a Webshopon kötött vásárlási szerződés tekintetében szerződésszegést követ el, úgy Adatkezelő ezen adatok jogszerű polgári jogi igényének érvényesítése érdekében továbbítja az általa meghatalmazott jogi képviselő(k) részére, akik ezesetben nem adatfeldolgozónak, hanem önálló adatkezelőnek minősülnek, így ezen tevékenység az Infotv. 3.§ 11. pontja alapján adattovábbításnak minősül.
Az adatkezelés időtartama
V./A. Az Érintett hozzájárulása alapján történő adatkezelés időtartama
1./ Amennyiben az Érintett személyes adatainak kezelése kizárólag a jelen adatkezelési tájékoztató III./A. pontjában felsorolt célok elérése érdekében szükséges és az Érintett adatkezelése a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján önkéntes hozzájáruláson alapul, akkor az adatkezelés időtartama az adatok megadásától számított 5 (öt) évig tart. Ezt követően Adatkezelő az Érintett adatait az általa vezetett nyilvántartásból törli.
2./Tekintettel arra, hogy jelen Adatkezelési tájékoztató szerint az Érintett személyes adatainak a jogalapja a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján az Érintettek hozzájárulása, így amennyiben Érintett hozzájárulását visszavonja, úgy Adatkezelő az Érintett személyes adatait az általa vezetett nyilvántartásból törli.
2.1. Jelen pont alkalmazásában Érintett a hozzájárulása visszavonását köteles írásban, Adatkezelőnek címezve, az Adatkezelő székhelyére történő postai tértivevény többletszolgáltatással feladott levélbenmegküldeni.
3./ Adatkezelő köteles az Érintett személyes adatait az általa vezetett nyilvántartásból törölni – ami az Érintett hozzájárulásának visszavonása esetén a tértivevény kézhezvételének napját jelenti –
- a) az V/A/1. pontban foglalt határidő leteltét 30 napon belül,
- b) az Érintett az V/A/2. pontnak megfelelően az adatkezeléshez történő hozzájárulását visszavonta, a visszavonás kézhezvételétől számított 30 napon belül,
- c) a személyes adatokat az Adatkezelő jogellenesen kezelte, a felügyeleti szerv által jogerős határozatában megállapított határidőn belül.
V./B. Szerződés teljesítésén alapuló adatkezelés időtartama
1./ Amennyiben az Érintett személyes adatainak kezelése a jelen adatkezelési tájékoztató III./B. pontjában felsorolt célok elérése érdekében szükséges és az Érintett adatkezelése a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés b) pontja alapján szerződés teljesítéséhez szükséges kötelezettségén alapul, akkor az adatkezelés időtartama a szerződés megkötésétől számított 5 (öt) évig tart. Ezt követően Adatkezelő az Érintett adatait az általa vezetett nyilvántartásból törli.
2./ Adatkezelő köteles az Érintett személyes adatait az általa vezetett nyilvántartásból törölni
- a) az V/B/1. pontban foglalt határidő leteltét 30 napon belül,
- b) a személyes adatokat az Adatkezelő jogellenesen kezelte, a felügyeleti szerv által jogerős határozatában megállapított határidőn belül.
V./C. Az Adatkezelő vagy harmadik személy jogos érdekének érvényesítésén alapuló adatkezelés időtartama
1./ Amennyiben az Érintett személyes adatainak kezelése a jelen adatkezelési tájékoztató III./B. pontjában felsorolt célok elérése érdekében szükséges és az Érintett adatkezelése a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés f) pontja alapján a szerződésszegés bekövetkeztétől számított, a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény (továbbiakban: Ptk.) szerinti elévülési határidőként megjelölt 5 (öt) évig tart.Ezt követően Adatkezelő az Érintett adatait az általa vezetett nyilvántartásból törli.
2./ Adatkezelő köteles az Érintett személyes adatait az általa vezetett nyilvántartásból törölni
- a) az V/C/1. pontban foglalt határidő leteltét 30 napon belül,
- b) a személyes adatokat az Adatkezelő jogellenesen kezelte, a felügyeleti szerv által jogerős határozatában megállapított határidőn belül.
Az adatkezeléssel érintettek jogai
1./ Tekintettel arra, hogy jelen adatkezelés jogalapja a GDPR rendelet 6. cikk (1) bekezdés a); b); és f) pontjain szerint az Érintett önkéntes hozzájárulásán alapul, ezáltal az Ügyfelet az alábbi jogok illetik meg az adatkezeléssel kapcsolatba a GDPR rendelet 15-22. cikk szerinti:
- a) tájékoztatáshoz való jog, amely magába foglalja a jelen Adatkezelési tájékoztató megismerését,
- b) az Adatkezelő által kezelt az Érintett személyes adataihoz való hozzáférés jogát,
- c) az Érintett jogosult, hogy a kérésére Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül helyesbítse, kiegészítse a rá vonatkozó pontatlan személyes adatokat,
d)az Érintett jogosult arra, hogy kérésére az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül törölje a rá vonatkozó személyes adatokat,
- e) az Érintett jogosult arra, hogy kérésére az adatkezelő korlátozza az adatkezelést, ha a GDPR rendelet 18. cikk (1) bekezdésben foglalt feltételek valamelyike teljesül,
- f) tiltakozáshoz való jogát gyakorolja,
- g) az Érintett jogosult arra, hogy a rá vonatkozó, általa egy adatkezelő rendelkezésére bocsátott személyes adatokat tagolt, széles körben használt, géppel olvasható formátumban megkapja, továbbá jogosult arra, hogy ezeket az adatokat egy másik adatkezelőnek továbbítsa anélkül, hogy ezt akadályozná az az adatkezelő, amelynek a személyes adatokat a rendelkezésére bocsátotta.
VII. Adatvédelmi incidens
1./ A GDPR rendelet 4. cikk 12. pontja értelmében adatvédelmi incidens a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.
2./ Az adatvédelmi incidenst az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül, és ha lehetséges, legkésőbb 72 órával azután, hogy az adatvédelmi incidens a tudomására jutott, bejelenti a GDPR rendelet 55. cikk alapján illetékes felügyeleti hatóságnak, kivéve, ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően nem jár kockázattal a természetes személyek jogaira és szabadságaira nézve.
3./Ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően magas kockázattal jár a természetes személyek jogaira és szabadságaira nézve, az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb az adatvédelmi incidens bejelentésével egyidejűleg tájékoztatja az érintett Ügyfelet az adatvédelmi incidensről.
VIII. Jogorvoslati lehetőségek
1./ Érintett az adatkezeléssel kapcsolatos kérdéssel, észrevétellel, panasszal elsősorban megkeresheti az Adatkezelőt a székhelyére küldött posta tértivevényes többletszolgáltatással feladott levélben.
2./ Amennyiben az Érintett által VIII/1. pontban írt megkeresés nem vezet eredményre vagy ezen eljárást mellőzve közvetlenül, az adatkezelésével kapcsolatos panasz esetén beadvánnyal fordulhat a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz (továbbiakban: NAIH), mint felügyeleti szervhez.
3./Az Érintett az Adatkezelő, illetve - az adatfeldolgozó tevékenységi körébe tartozó adatkezelési műveletekkel összefüggésben - az adatfeldolgozó ellen a lakóhelye, illetve székhelye szerint illetékes törvényszékhez fordulhat, ha megítélése szerint az adatkezelő, illetve az általa megbízott vagy rendelkezése alapján eljáró adatfeldolgozó a személyes adatait a személyes adatok kezelésére vonatkozó, jogszabályban vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusában meghatározott előírások megsértésével kezeli.
Cookie szabályzat
Erről a sütikre vonatkozó irányelvről
Ez a cookie-irányelv elmagyarázza, hogy mik a cookie-k és hogyan használjuk őket, milyen típusú sütiket használunk, azaz a cookie-k segítségével gyűjtött információkat, és hogyan használják ezeket az információkat. Valamint hogyan lehet szabályozni a cookie-beállításokat. Az Ön személyes adatainak felhasználásával, tárolásával és biztonságával kapcsolatos további információkért tekintse meg adatvédelmi irányelveinket. Webhelyünkön bármikor megváltoztathatja vagy visszavonhatja beleegyezését a Cookie-nyilatkozatba. Tudjon meg többet arról, hogy kik vagyunk, hogyan veheti fel velünk a kapcsolatot és hogyan kezeljük a személyes adatokat az Adatvédelmi irányelvünkben. Az Ön hozzájárulása a következő domainre vonatkozik: gabriacci.hu
Mik azok a sütik?
A sütik apró szöveges fájlok, amelyeket apró információk tárolására használnak. Amikor a webhelyet betölti a böngészőjébe, azokat a készülékén tárolja.
Ezek a cookie-k segítenek bennünket abban, hogy a weboldal megfelelően működjön, biztonságosabbá váljon, jobb felhasználói élményt nyújtsanak, és megértsük a webhely teljesítményét, valamint elemezhessük, mi működik és hol kell javítani.
Hogyan használjuk a sütiket?
Mivel az online szolgáltatások többsége, weboldalunk első és harmadik féltől származó sütiket használ több célra. Az első féltől származó sütik többnyire a webhely megfelelő működéséhez szükségesek, és nem gyűjtenek az Ön személyazonosításra alkalmas adatait.
A weboldalunkon használt harmadik féltől származó sütik elsősorban arra szolgálnak, hogy megértsék a webhely teljesítményét.
Weboldalunkkal való interakcióját, a szolgáltatásaink biztonságának megőrzését, az Ön számára releváns hirdetések nyújtását, és összességében egy jobb és továbbfejlesztett felhasználót biztosítanak Önnek.
Tapasztalat és segítség a weboldalunkkal való jövőbeni interakciók felgyorsításában.
Milyen típusú sütiket használunk?
Alapvető fontosságú: Egyes sütik elengedhetetlenek ahhoz, hogy Ön megtapasztalhassa weboldalunk teljes funkcionalitását. Lehetővé teszik a felhasználói munkamenetek fenntartását és a biztonsági fenyegetések megelőzését.
Nem gyűjtenek és nem tárolnak semmilyen személyes információt. Például ezek a cookie-k lehetővé teszik, hogy bejelentkezzen a fiókjába, termékeket vegyen fel a kosárba, és biztonságosan fizessen.
Statisztika: Ezek a cookie-k olyan információkat tárolnak, mint a webhely látogatóinak száma, az egyedi látogatók száma, a weboldal mely oldalai kerültek felkeresésre, a látogatás forrása stb. Ezek az adatok segítenek megérteni és elemezni a webhely teljesítményét és ahol fejlesztésre szorul.
Marketing: Weboldalunk hirdetéseket jelenít meg. Ezeket a sütiket arra használjuk, hogy személyre szabhassuk az Ön számára megjelenített hirdetéseket, hogy azok számodra értelmesek legyenek. Ezek a sütik segítenek nyomon követni ezen hirdetési kampányok hatékonyságát.
A sütikben tárolt információkat a harmadik fél hirdetésszolgáltatói felhasználhatják arra is, hogy hirdetéseket jelenítsenek meg Önnek a böngésző más webhelyein is.
Funkcionális: Ezek a cookie-k segítenek bizonyos nem alapvető funkciók működésében a weboldalunkon. Ezek a funkciók magukban foglalják olyan tartalmak beágyazását, mint videók, vagy a weboldal tartalmának megosztását a közösségi média platformokon.
Preferenciák: Ezek a cookie-k segítenek minket tárolni az Ön beállításait és böngészési beállításait, például a nyelvi beállításokat, hogy Ön jobb és hatékonyabb élményt élvezhessen a jövőbeni webhelylátogatások során.
Hogyan szabályozhatom a cookie-beállításokat?
Ha később úgy dönt, hogy módosítja a beállításokat a böngészési munkamenet során, kattintson a képernyőn az “Adatvédelem és a sütikre vonatkozó irányelvek” fülre.
Ekkor ismét megjelenik a beleegyezésről szóló értesítés, amely lehetővé teszi a beállítások megváltoztatását vagy a beleegyezés teljes visszavonását.
Emellett a különböző böngészők különböző módszereket kínálnak a weboldalak által használt sütik blokkolásához és törléséhez. A böngésző beállításait megváltoztathatja a sütik letiltásához / törléséhez. Ha többet szeretne megtudni a sütik kezeléséről és törléséről, látogasson el www.wikipedia.org, www.allaboutcookies.org.
Mivel minden általunk forgalmazott gyártó különféle méretezést használ nem tudunk egy egységes mérettáblázatot használni. Ezért minden egyes terméket megmértünk és megvizsgáltunk, ezzel is segítve, hogy a vásárolt árú megfelelő méretű és minőségű legyen.
Kérjük vásárlás előtt ellenőrizze a méretét!
Fontos, hogy a gyorsabb feldolgozás érdekében a rendelt termék visszaküldésénél a kapott számlát kérjük tegye vissza a csomagba és írja rá a számlaszámot amire a visszatérítést kéri.
Kérjük töltse le az elállási nyilatkozatot
4.1. Elállási nyilatkozat letöltése
Kitöltése után küldje vissza
email címünkre info@gabriacci.hu vagy posta címünkre 4026 Debrecen, Péterfia utca 53.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TERMÉKVISSZAKÜLDÉSI CÍM:
Gabriacci Italy Kft.
4026 Debrecen, Péterfia utca 53.
A terméke(ke)t gondosan csomagolja vissza a fent megjelölt termék visszaküldési címre. Tartsa meg a visszaküldött csomag követési számát, hogy a csomagja biztosan elérjen hozzánk. A meg nem érkezett csomagokért felelősséget nem vállalunk.
A termék(ek) visszaküldése és szállítási költsége minden esetben a vevőt terheli.
A visszáru postaköltségét a Gabriacci Italy Kft. kizárólag sérült vagy tévesen küldött áru esetén állja.
Amint a visszáru megérkezik, a termék(ek)et megvizsgáljuk, hogy ugyanolyan állapotban van(nak)-e, mint kiszállításkor, és amennyiben a termék megfelel a kritériumoknak, megkezdjük a visszaküldés feldolgozását, illetve a számlára felírt számlaszámra visszautaljuk az összeget 14 napon belül.
További információkért vagy segítségért kérjük írjon nekünk az info@gabriacci.hu e-mail címre.
Telefonon hétköznap 10:00 - 17:00 között: +36 30 320 4211